Služební vozidla

 První služební vozidlo bylo pro potřeby MP zakoupeno v roce 1994. Jednalo se o Škodu Forman. Jelikož se v praxi ukázalo, že je jedno služební vozidlo nedostačující, přibylo do vozového parku MP ještě jedno vozidlo téhož typu. Tyto byly v roce 1999 nahrazeny vozy Š Felicia-combi. V následujících letech došlo k obnově vozového parku a v barvách městské policie se objevily vozy typu Škoda Roomster. V roce 2012 pak začali strážníci používat nejnovější vůz Škoda octavia v LPG provedení. V roce 2013 pak bylo jedno vozidlo Roomster vyměněno za druhou octavii, opět v LPG.

Všechna tři služební vozidla (Roomster i Octavie) jsou snadno identifikovatelné. Jsou v bílém provedení a je na nich umístěno výstražné zařízení (maják) modré barvy a na kapotě vozidel jsou nalepeny modré reflexní pruhy a nápisy Městská policie Přerov. Vozidla jsou mimo jiné dále vybaveny mobilním kamerovým systémem, který snímá dění před vozidlem. Ve vozech je dále umístěn systém GPS, který umožňuje efektivně koordinovat činnost motohlídek a dispečink tak může na místo zásahu vyslat nejbližší hlídku.
V neposlední řadě je do vozového parku MP zařazeno devítimístné vozidlo Renault, které využívá jak pořádkové družstvo či záchranáři, ale plní i jiné úkoly jak pro městskou policii, tak i pro celý magistrát.