Střelecký výcvik

Strážníci Městské policie Přerov se během výkonu služby setkávají s různými situacemi i lidmi. Pro zvládnutí psychicky a někdy i fyzicky náročných situací jim zákon o obecní policii umožňuje použít donucovací prostředky. Mezi ně patří také úder, hrozba a varovný výstřel ze služební zbraně. Aby se strážníci důkladně seznámili se střelnou zbraní a následně si udržovali získané vědomosti, absolvují minimálně 4 krát za rok cvičné střelby na střelnici v Radslavicích pod dohledem profesionálů, kteří policejní profesi povýšili na koníčka.
Disciplíny jsou rozdělené na dvě odlišné skupiny. První je zaměřena na dynamický pohyb a reálné situace v terénu, což je střelba vkleče, vleže, jednou rukou, s výměnou zásobníku a v sedě. Druhá disciplína je složena z tří částí, kdy je potřeba vyhodnotit situaci s rukojmím (střelba v sedě zpoza stolu), střelba po zátěži na kovové terče a střelba po zátěži s přebitím skrz okýnko dveří vozu a pod nimi.
Ze všech jmenovaných disciplín se strážníci určité období věnují vybrané skupině sestavené do uceleného celku tak, aby se co nejvíce procvičili.
 

Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení