Zde můžete zadat dotaz na strážníkaVaše jméno
Dotaz
 

Opište 4-místný kód z obrázku.

obrázek

 

odpovědi:

Přejít na stránku:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

Jste na stránce: 1

dotaz od: P.    ze dne: 16.06.2018
Dobré odpoledne, bylo by možno umístit retardér + přechod pro chodce naproti školy a tenisu + bývalého kina Oko, v Předmostí na Sportovní ulici? Vybíhají tam děti ze dvora školy, vozidla tam jezdí dost rychle a ulice není přehledná. Je to trasa MHD a opravdu je úsek nebezpečný. Děkuji P. J.
odpověď: Dobrý den,
Váš podnět jsme předali příslušnému orgánu.
Kom.
dotaz od: ing.Ž. L.    ze dne: 14.06.2018
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem v souvislosti s dopravním omezením v Husově ul. (oprava parovodu a úplné uzavření komunikace). Nejsem místní a Přerovem budu pouze projíždět. Lze projet od Lověšic Kojetínskou ul. a projet křižovatkou v sousedství Husovy ulice a dále pokračovat kolem TESCA směrem na Olomouc ? Děkuji za ochotu a odpověď Ž.
odpověď: Dobrý den, v současné době lze projíždět od podjezdu (ul. Kojetínská) směrem na Olomouc a směrem k nádraží (ul. Husova).
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 07.06.2018
Zdravím z jakého důvodu MP Přerov maže dotazy občanů?dodnes nemám odpověď na otázku dopravního oddílu MP Přerov.Na vlastní oči jsem měl možnost vidět situaci, kdy v nejmenované ulici dcera dostala blokově 300k BPč za B28 zakaz zastavení(0,5 roku zpátky)včera procházím stejným místem ejhle stojí tam auto a hlídka MP Přerov se dívá jinam,proč?řidič měl 2m na výšku a hodně velká ramena,bojí se hlídka MP Přerov takového člověka, aby nedostali přes ústa, nebo to byl známý zástupce ředitele MP Přerov p.Komínka?nerozumím tomu.kde je pravda?
odpověď: Dobrý den,
příspěvky nemažeme, nicméně poradna neslouží jako sociální síť ani diskuzní platforma. Nejmenovaná ulice, bez určení data, hodiny, vozidla, nejsou potřebné informace, tudíž nelze odpovědět, natož Vám objasnit, kde je pravda.
Kom.
dotaz od: B. O.     ze dne: 05.06.2018
Prosím Vás o radu kolem našeho bydliště chodí venčit psy starý pán má dva psy vůbec je nezvládá dokonce na mě zaútočili stihla jsem uskocit a kriknout psy jsou bez nahubku a vypadají nebezpečně a jsou agresivní chodí 2az 3 venčit ale čas není vždy přesný.. Děkuji za radu
odpověď: Dobrý den,
v době, kdy budete svědkyní venčení psů na volno, zavolejte na naši stálou službu.
Kom.
dotaz od: Katka    ze dne: 31.05.2018
Dobrý den, již dříve jste mi odpověděl,že si můžu být jistá s dodržováním silničních pravidel od vašich strážníků. Ale dnes jsem se přesvědčila opět o opaku. Stání na žluté čáře je asi zcela normální dodržování silničních pravidel. Parkoviště je dost velké,ale ..... . Takže podle strážníků můžu stát na žluté čáře a bez postihu. Škoda,že zde nejde vložit fotografie.
odpověď: Dobrý den,
fotografie mi můžete poslat na email. Co se týká zákazu stání či zastavení, mají strážníci stejně jako příslušníci ozbrojených sborů při plnění svých úkolů výjimku ze zákona (§27 zák. o silničním provozu č. 361/2000 Sb.).
Kom.
dotaz od: J.Š.    ze dne: 26.05.2018
Dobrý večer, sedíme s přítelem na balkoně a sledujeme okolí. Přišlo nám podezřelá skupinka mladých, která se ochomýtá kolem aut (jedním z nich jsem přijela já). Je to parkoviště před ubytovnou Chemik. Vzala jsem foťák a udělala pár snímků. Mám vám je poslat?

Jana Šmudlová - tel. 728 337 983
odpověď: Dobrý den,
pokud se nic nestalo, není důvod.
Kom.
dotaz od: Stanislav V.    ze dne: 25.05.2018
Dobry den muzete prosim proverit vuz Skoda Octavia SPZ 4M43219 tmave zelene barvy na parkovisti v ulici V.Novosady hned vedle kostela?Auto stoji na parkovisti uz velmi dlouho ma rozbity pravy bok a utrhle zpetne zrcatko.Protoze byva denne parkoviste dosti obsazene neda se vedle nej projizdet z boku.parkoviste.Dekuji St.V
odpověď: Dobrý den,
vozidlo jsme prověřili již 23.5.2018. Provozovatelku vozidla bude řešit správní orgán a při následném blokovém čištění necháme vozidlo pravděpodobně odtáhnout.
Kom.
dotaz od: Jaroslav Hl.    ze dne: 19.05.2018
Dobrý den,
lze si nechat očipovat jízdní kolo? Pokud ano, tak kde a za kolik?
Děkuji za odpověď
odpověď: Dobrý den,
v současné době tuto službu neposkytujeme. Jakmile bude zřízena celorepubliková databáze kol, aby to mělo smysl, pak bychom začali kola čipovat.
Kom.
dotaz od: jiřina    ze dne: 12.05.2018
dotaz nasbírání exkrementů po psechv místní části lánce přerov jedná se o polní cesty blízkosti zahrad a polí dĕkuji zaodpovĕď
odpověď: Dobrý den,
mezi místní části Přerova nepatří Lánce. Pokud máte na mysli oblast zvanou "Lánce", pak se jedná o zemědělskou půdu na okraji katastru města. Jelikož nejsou pole a obecně zemědělská půda považovány za veřejné prostranství dle zákona o obcích, tak se na ně nevztahuje ani OZV o pohybu psů.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 10.05.2018
Dobrý den na ulici Optiky za restaurací a Dukla je zákaz vjezdu s dodatkovou cedulkou mimo.dopravní obsluhy zákaz parkování mimo vyhrzene parkoviště parkuji zde zaměstnanci jedné nejmenované společnosti pro nebnejspis zákazy neplatí a ti co tam bydi nemají kde zaparkovat
odpověď: Dobrý den,
jen těžko lze zjistit podle vozidel, kdo je dopravní obsluha a v místě bydlí, nebo tam má provozovnu. Pokud však budete svědkem protiprávního jednání, zavolejte aktuálně na stálou službu.
Kom.
dotaz od: Radek D.    ze dne: 07.05.2018
Omlouvám se chyba u mě Jižní čtvrt I/3
odpověď: Dobrý den,
vozidlo jsme prověřili a v současné době se nejedná o vrak. Nicméně s provozovatelem bude zahájeno správní řízení, jelikož bylo zjištěno několik přestupků.
Kom.
dotaz od: Radek D.    ze dne: 07.05.2018
Dobrý den.Již cca 1 měsíc stojí před domem os. automobil Škoda octavia ve vrakovém stavu , má vypuštěné pneumatiky , uvnitř vozu má skladiště nepořádku, ale stále má SPZ. Dá se s tím něco dělat? Blokuje tak již málo parkovací místo. Dík
odpověď: Dobrý den, dalo by se s tím něco dělat,jen netušíme před kterým domem.
Kom.
dotaz od: Zdeňka     ze dne: 04.05.2018
Dobrý den.
Co mám dělat když mě nad domem a nade dvorem v poslední době létá dron a letí celkem nízko a pomalu a myslím že má i kameru . Jaké budeme mít soukromí v létě na dvorku.!
Děkuji za radu.
odpověď: Dobrý den,
v případě obtěžujícího dronu se obraťte na Policii ČR.
Kom.
dotaz od: K. Ludmila    ze dne: 03.05.2018
Dobrý den, měla bych dotaz, zda lze si zaplatit pronájem parkovacího místa v Předmostí -Dr.Horákovéi když nejsem tělesně postižená, za jakou cenu/rok a co mám pro to udělat?
Děkuji za odpověď
odpověď: Dobrý den,
obraťte se na Oddělení dopravně správních agend MMPr. Poplatky jsou dle lokality stanoveny vyhláškou na 2000/1000/500 Kč měsíčně za jedno parkovací místo.
Kom.
dotaz od: L.    ze dne: 20.04.2018
Dobrý den,
prosím Vás,stále se setkávám(e) se sousedem na Kozlovské ulici, kde je za barákem u rybníka ,,dětské hriště'', kdy jeden radši nejmenovaný člověk, hází ,,petardy'' na psy. Obtěžuje svým ,,hulákáním'' po lidech své okolí i člověka, co mu bezdůvodně nadává, že svého psa venčí za již zmiňovaným barákem. Je to velice silně konfliktní starý člověk. Cedule zákaz vstupu se psy je u dětského hřiště a on si stále ,,přivlastňuje'' celý pozemek za barákem celé Kozlovské ulici, kdy huláká po lidech, že se psi tam nemají co dělat. Svadí na pejskaře, co výkaly sbírají, že je nesbírají apod. Už toho mám dost toho obtěžování. Nemluvím o tom, že mám lovecké plemeno a bylo mi zakázáno cvičit u baráku svého psa, že to není žádné cvičiště, nýbrž celý pozemek určen pro děti. Nemluvím o tom, že máme doma dítě, ale už přesto, že pán je tak agresivní, se i proto neopovažujeme vstoupit na pozemek, co je určený jenom pro děti, aby si opět něco na lidi co mají v bytech psy nevymyslel. Co v takovém případě nebo popřípadě jak se takovému člověku, co má v hlavě ,,slámu'' bránit? Popřípadě, co za barákem na Kozlovské je pro děti a zbytek lidí může venčit psy aniž by si museli všímat tohoto konfliktního starýho chlapa? Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
kdykoliv jste svědkem protiprávního jednání, volejte na naši stálou službu na linku 156.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 18.04.2018
Dobrý den. Měl bych otázku. Po práci jsem šel s kamarádem na pivo na zahrádku jedné z restaurací ve městě. Obsluha nám ne moc slušné řekla, že se máme přesunout dovnitř restaurace, protože nekouříme a že zahrádka je pouze pro kuřáky, aby nemuseli chodit pořád kouřit ven. Chci se zeptat smí mě obsluha poslat dovnitř i když mi kuřáci nevadí? A jak se můžeme bránit jako nekuřáci? Děkuji za odpověď.
odpověď: Dobrý den,
žádný zákon Vám nezakazuje sedět na zahrádce, nicméně jak je podnik nastaven záleží na jeho provozovateli. Pokud se Vám jednání obsluhy nelíbí, obraťte se na provozovatele, nebo běžte do jiného podniku.
Kom.
dotaz od: Franta    ze dne: 15.04.2018
Dobrý den, mám dotaz, týká se slepé ulice u Přerovanky. Přesto, že tam není žádná cedule se zákazem, ani žlutá čára, tam v tom místě dva strážníci dusili jednoho řidiče, který tam parkoval. Za co?
odpověď: Dobrý den,
celé centrum je v zóně s dopravním omezením - dopravní značka IZ 8a na všech příjezdech do centra. V této zóně je zakázáno stát mimo parkoviště, jízda vozidlem nad 3,5t a je omezena rychlost na 30 km/h. Tato zóna je ukončena až dopravní značkou IZ 8b - Konec zóny s dopravním omezením.
Kom.
dotaz od: Jirka    ze dne: 13.04.2018
Dobrý den,
chtěl bych zde poděkovat Městské policii Přerov za to, že vůbec existují a dělají svou práci. Když tady vidím komentáře nejrůznějších hlupáků, kteří si jsou schopni zde stěžovat na úplně všechno, co viděli nebo i neviděli, tak máte můj obdiv, že s tou prací neseknete. Zvlášť se mi hnusí lidé, kteří si stěžují na to, že viděli policejní auto odbočit nebo stát někde, kde nemělo.
Myslím, že tihle lidé by se nad sebou měli zamyslet a uvědomit si, že být policistou, znamená potýkat s různými zloději, bezdomovci, feťáky apod., a že tihle stěžovatelé by sami neměli žaludek a ani koule na to proti téhle spodině zasáhnout. Místo toho se anonymně schovávají na Online poradně a nadávají na policii nebo si stěžují na malichernosti.
Vážím si práce policistů a jsem rád, že tady jsou. Kdyby tu nebyli, tak do týdne jsme všichni mrtví. Protože nějakýmu feťákovi bude jedno, že si na něho někde stěžujete, ten prostě půjde a vrazí vám nůž mezi oči!
odpověď: Dobrý den,
děkujeme za podporu, ceníme si toho.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 13.04.2018
Zdravím,do kruhu se dostaneme v případě odmítnutí přijmout zodpovědnost za odvedenou práci a někdy i pochybení strážníků MP Přerov.Doporučuji odchod z řad MP,Vaší odpovědí jste Hrubě! znevážil práci všech strážníků MP v republice.Pokud pojede autohlídka ke rvačce,ležící osobě,zraněné osobě ano pak je počínání uvedené paní Katkou v pořádku,zbytek je zneužití VRZ,nezávislá konzultace s řidičem příslušníkem PČR,jezdící autohlídku a LTV 158,a zaměstnance MÚ odbor dopravy,přeji hezký den.
odpověď: Dobrý den, děkuji za doporučení k odchodu, ale bohužel se jím nebudu řídit. Závěrem této debaty, k níž tato platforma neslouží, pro Vás dám citaci zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích: § 41 odst.1) - Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré barvy, případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení (dále jen "vozidlo s právem přednosti v jízdě" není povinen dodržovat .....

Jak sám jistě vidíte, je zde psáno "při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností". Jak je psáno v komentáři: Řidičům vozidel s právem přednostní jízdy určených k plnění úkolů, při nichž hraje stěžejní roli faktor času, je nezbytné dát v silničním provozu určitou prioritu tím,že při zachování potřebné opatrnosti, aby neohrozili bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, nemusí dodržovat taxativně vymezená ustanovení zákona o silničním provozu.
Jak jsem uvedl k původnímu dotazu: Hlídka vyjížděla k oznámení o porouchaném kamionu, který blokuje jednu z páteřních komunikací ve městě, čím blokuje dopravu. bylo tedy nutné v co nejkratší době provoz usměrnit a obnovit a zajistit odtažení porouchaného vozidla. Ani napotřetí jsme nevyhodnotili použití "majáku" jako neoprávněné a nic na tom nemění údajné vyjádření pracovníka městského úřadu (myšleno pravděpodobně magistrátu) či příslušníka policie. Ostatně, předpokládám, že pokud pojede např. hlídka dopravní policie k dopravní nehodě, nebudete trvat na tom, aby jela oklikou.
K dané události se již nebudu vyjadřovat. Pokud budete mít konkrétní dotaz k jiné záležitosti, rád Vám opět odpovím.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 12.04.2018
Děkuji za odpověď,která je pro Vás omluvenkou za zneužití VRZ hlídkou MP, NE!Bylo to zneužití VRZ, hlídka měla použít jinou trasu,jedná se o běžnou praxi autohlídek MP,stále to není relevantní?Na Vašem místě bych byl hodně opatrný co se týče pojmu "relevantní",lidé ve městě si všímají a VIDÍ!Koledujete si tak akorát o to,aby to občané města Přerova začali zveřejňovat, a pak máte "útrum všichni".A co se týká vyloučených lokalit,stále tam hlídky nejsou vidět,děkuji.
odpověď: Dobrý den,
opět s Vámi nesouhlasím, ale to bychom se dostali do kruhu. Přeji hezký den.
Kom.