aktuality

Aktuality

Zpět na seznam

STŘELECKÁ SOUTĚŽ STRÁŽNÍKŮ MĚSTSKÝCH POLICIÍ

11.10.2017

Dne 13. 9. 2017 pořádala MP Přerov na střelnici v Drahanech 24. ročník střelecké soutěže strážníků městských policií “ O pohár primátora Statutárního města Přerova “.

Jedná se o nejstarší soutěž svého druhu v České republice. V pětadvacetileté historii městských policií byl vynechán pouze ročník 1997, z důvodu ničivých povodní na Moravě. Letošního, již 24. ročníku, se zúčastnilo 81 strážníků z 20 městských policií. 

 

 

 

 

 

Soutěž byla pořádána za podpory Statutárního města Přerova a s přispěním následujících sponzorů, kterým děkujeme za jejich přízeň:

 

 

 

Tato soutěž má dva základní cíle. Prvním je společenské setkání strážníků ze všech koutů republiky, ať již z malých obcí či velkých měst, kteří mají možnost předat si své zkušenosti a postřehy ze služby. Druhým pak příprava strážníků pro výkon jejich povolání. Prostřednictvím soutěže se mohou strážníci naučit řešit různé situace, se kterými by se mohli setkat při výkonu služby. Úlohy byly zaměřeny na taktické zvládnutí různých zákroků spojených s použitím zbraně.

Přítomni byli také zástupci některých sponzorů, kteří prezentovali své výrobky. Jednalo se o firmy, které jsou spjaty s policejní prací a jejich produkty často strážníci používají ke své činnosti.

 

 

 

Vzhledem ke stále se zhoršující bezpečnostní situaci, rostoucí kriminalitě a agresi pachatelů musí být strážníci maximálně připraveni profesionálně zasáhnout. Disciplíny se snažily navodit situace, do kterých by se strážníci mohli dostat, i když si všichni přejí, aby se tak nikdy nestalo.

Soutěžící si mimo jiné procvičili správné ovládání a manipulaci s nabitou zbraní, střelbu v zátěži, nechyběla však ani úloha spojená se zdoláváním různých překážek.

 

 

 

 

Soutěžní úlohy simulovaly rozmanité situace - například narušení objektu ozbrojeným pachatelem v nočních hodinách, kdy strážníci stříleli jednou rukou ve ztížených podmínkách. V další procvičovali soutěžící postup proti útoku aktivního střelce v obchodním centru, či na nádraží. V těchto místech byl kladen důraz na orientaci a pohyb závodníků či odstranění závady na zbrani vyvolané pomocí slepého náboje.

 

 

 

Během dne se vystřídaly snad všechny varianty počasí, od počátečního teplého a slunečného přes větrné až ke krátkému dešti. Přesto bylo nasazení všech soutěžících enormní a snaha dosáhnout co nejlepší výsledek byla viditelná.

 

 

 

Všichni strážníci si poradili s nástrahami a překážkami soutěže na výbornou, ale samozřejmě s různými výsledky. Ti nejlepší byli odměněni poháry a hodnotnými cenami.

 

                

 

Mezi nejlepšími v kategorii jednotlivců byl mezi muži na prvním místě Jakub Křenek z MP Rožnov pod Radhoštěm, druhý se umístil Josef Šamalík z MP Letovice a třetí skončil Petr Otrusiník z MP Brno III.

Mezi ženami byla první Romana Markelovová z MP Brno I, druhá Lenka Kozubová z MP Zlín a třetí Irena Ohainková z MP Brno I.

V kategorii družstev se umístilo na prvním místě družstvo MP Ostrava, druhá byla MP Brno III a třetí MP Rožnov pod Radhoštěm.

Podrobné výsledky naleznete zde:      https://goo.gl/pGvP2g

                        

Všem střelcům za odvedené výkony patří velké uznání a také rozhodčím a pořadatelům náleží poděkování za zvládnutí této úspěšné akce.

Vyv.

Zpět na seznam