aktuality

Aktuality

Zpět na seznam

Dny otevřených dveří

30.8.2017

Strážníci zažili několik dní „otevřených dveří“. V prvním případě na tísňovou linku volal sedmačtyřicetiletý muž, který uvedl, že se nemůže dostat z bytu, protože mu nejdou otevřít dveře.  Strážníci na místě zjistili, že z nezjištěných příčin došlo ke zkřížení bytových dveří a muž zůstal uvězněn ve vlastním bytě. Strážníci mu společnými silami pomohli uniknout z domácího vězení na svobodu.

V dalším případě byli strážníci přivoláni k bytu seniorky, kde již podle oznamovatelky několik hodin štěká pes, což se dříve nikdy nestalo. Oznamovatelka tak vyjádřila obavy o zdraví a život obyvatelky bytu, která nereagovala na zvonění. Přivolaní hasiči nakonec nemuseli byt otvírat, jelikož se seniorka, která byla na výletě u kamarádky a zdržela se, přišla podívat copak zajímavého, že se to v jejich domě děje.

O den později hodinu po půlnoci vyjížděla hlídka na oznámení k muži, který v bytě spadl z invalidního vozíku a kvůli nemoci se na něj nemohl vrátit zpět. Na místo se strážníky přijeli i hasiči, kteří zkušeně bez poškození otevřeli dveře a strážníci vstoupili do bytu. Zde nalezli oznamovatele ležícího vedle vozíku. Byl nezraněn, a proto ho strážníci na jeho žádost jen vysadili zpět do sedla a odjeli za dalším případem.

Ráno strážníkům oznámila vrátná ubytovny, že jeden z ubytovaných nereaguje na klepání na dveře a vrátná projevila lidskou obavu o jeho život. Strážníci při klepání vyvinuli větší intenzitu a razanci než vrátná, což by probudilo i mrtvého. Tak daleko to naštěstí nedošlo a spící muž, který „vytuhl“ po noční směně otevřel dveře a šel zjistit co se děje. Po zjištění, že je vše v pořádku, se mohla vrátná věnovat tomu, co vrátné dělají, a hlídka odjela za další činností.

Kom.

Zpět na seznam